Короткий опис: Money Gram — популярна система грошових переказів. У світовому рейтингу за обсягом здійснених операцій посідає друге місце. Корпорація MoneyGram Іnternatіonal була створена в 1940 році.

Філії: пункти обслуговування компанії представлені на всіх континентах, зокрема, в 180 країнах світу. Загальна кількість пунктів — 162 тисячі, у тому числі близько 10 тисяч у країнах СНД.

Партнери: основними партнерами компанії є банки, поштові відділення, великі супермаркети, а також туристичні агентства. Серед великих партнерів у Європі можна виділити Королівську пошту Великобританії, Fіnansbank, Bank of Іreland та ін.

Швидкість переказу: одержувач може скористатися коштами вже через 10 хвилин після відправлення. Швидкість одержання коштів може варіюватися залежно від графіка роботи пунктів і законодавства окремих країн.

Валюта: у системі переказів використовуються тільки ВКВ (вільно конвертовані валюти), для країн СНД — долар і євро. Незалежно від валюти відправлення, клієнт може вибрати з доступних грошових знаків ті, у яких буде здійснюватися одержання коштів.

Обмеження: у кожній країні діють встановлені ліміти на переказ і одержання коштів протягом одного операційного дня. Умови обмежень для резидентів і нерезидентів різні. У випадку надання пояснювальних документів ліміт на відправлення або одержання коштів може бути перевищений.

Одержання й відправлення коштів: для здійснення переказу відправникові необхідно пред’явити паспорт і пояснювальні документи (якщо потрібно відправити суму понад ліміт). Після оплати відправникові надається 8-значний код, знаючи який одержувач може скористатися коштами. Переказ прив’язується тільки до країни одержання, а не до окремого пункту обслуговування.

Особливості:
1. Для громадян деяких країн можливе відправлення коштів через Інтернет за допомогою списання валюти з карткового рахунку.
2. До переказу можна прикріпити повідомлення з 10 слів.

Тарифи: у системі не передбачається єдиного тарифу на оплату послуг, тому комісійна винагорода залежить від країни відправлення, агента й суми переказу. Як правило, комісія становить 3- 5%.